نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری نخستین المپیاد مهارتی ورزش‌های الکترونیک دانشجویان در همدان

برگزاری نخستین المپیاد مهارتی ورزش‌های الکترونیک دانشجویان در همدان


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا از برگزاری نخستین المپیاد مهارتی ورزش‌های الکترونیک دانشجویان استان همدان خبر داد.

دکتر حسین رضوان شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران پیرامون المپیاد ورزش‌های الکترونیک دانشجویان استان همدان، اظهار کرد: نخستین المپیاد مهارتی ورزش‌های الکترونیک دانشجویان استان با توجه به تجربیات و امکانات دانشگاه بوعلی سینا در این دانشگلاه برگزار می‌شود.

رضوان با بیان اینکه این المپیاد فعلا استانی است، تصریح کرد: این المپیاد در اواخر تابستان احتمالا به صورت کشوری و به میزبانی دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف کلی برگزاری این المپیاد، ایجاد شور و نشاط دانشجویی و شناخت مهارت‌های دانشجویان است تا دانشجویان بتوانند با شناخت این مهارت‌ها وارد فضای کار شوند.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به اهمیت چگونگی استفاده از هوش مصنوعی، بیان کرد: یکی از اهداف دانشگاه، طراحی رشته‌های جدید مرتبط با این حوزه است که برگزاری این المپیاد به ما کمک می‌کند.

رضوان با بیان اینکه دانشگاه‌های مختلفی در برگزاری این المپیاد همکاری دارند، گفت: دانشگاه‌های صنعتی همدان، ملایر، علوم پزشکی همدان، آزاد همدان، سیدجمال‌الدین اسدآبادی، جامع علمی‌کاربردی،  پیام نور، فرهنگیان، عمران و توسعه و گنج‌نامه در این المپیاد شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: ۳۲ تیم به صورت تک حذفی ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت‌ماه در دو حوزه هوش مصنوعی و ورزش‌های الکترونیک در دانشکده مهندسی دانشگاه بوعلی سینا به رقابت می‌پردازند. 

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به اهدای جوایز به برندگان این المپیاد، گفت: بنیاد برکت می‌تواند به برندگان مسابقات در حوزه کارآفرینی کمک کند.

رضوان خاطرنشان کرد: دکتر داداش‌پور، معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات و دکتر زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات در این المپیاد حضور دارند.

وی در رابطه با تجهیزات مورد نیاز این المپیاد، یادآور شد: سال گذشته گروه کامپیوتر در این حوزه‌ها تجهیز شده‌ و برای برگزاری این المپیاد تجهیزات مورد نیاز توسط مدیریت آی‌تی و گروه کامیپوتر دانشگاه درخواست و تأمین شده است بنابراین مشکلی برای برگزاری این المپیاد نداریم.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا ادامه داد: زیرساخت مورد نیاز برای برگزاری مسابقات کشوری را در دانشگاه بوعلی داریم و آمادگی تأمین تجهیزات نیز برای ما فراهم است.